Ανακοινώνεται ότι ξεκίνησαν οι αιτήσεις για την εισαγωγή μαθητών στο  Μουσικό Σχολείο Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2023-2024. Οι γονείς/κηδεμόνες των υποψηφίων μαθητών πρέπει να υποβάλλουν αίτηση στο Μουσικό Σχολείο από τις 2 Μαΐου έως τις 31 Μαΐου 2023 και ώρα 14:00. Η αίτηση υποβάλλεται με συναίνεση και υπογραφή και των δυο γονέων.

Η έντυπη αίτηση με φυσική παρουσία και των δυο γονέων γίνεται και υπογράφεται στο σχολείο. Όσοι γονείς υποβάλλουν αρχικά την αίτηση ηλεκτρονικά πρέπει να προσέλθουν μέχρι 31/05/2023 στο σχολείο για να υπογράψουν την έντυπη αίτηση. Αν δεν συντρέχει η απαιτούμενη συναίνεση και των δυο γονέων/κηδεμόνων ή για κάθε σχετική πληροφορία ο γονέας/κηδεμόνας πρέπει να επικοινωνήσει με το σχολείο στο τηλέφωνο 2441022542.

Δείτε τα παρακάτω έγγραφα:

Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α΄ Τάξη των Μουσικών Σχολείων

Κατάλογος μουσικών  σχολείων και υπόδειγμα έντυπης αίτησης